آیینه رسانه ها

برآورد ۸۴۰ هزار تن پسماند صنعتی در یزد

برآورد ۸۴۰ هزار تن پسماند صنعتی در یزد

معاون نظارت و پایش اداره حفاظت محیط زیست استان یزد: میزان پسماند‌های تولیدی استان بالغ بر ۸۴۰ هزار تن در سال گذشته برآورد شده است.
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز یزد، کوچک زاده گفت: بر اساس آمار بدست آمده از سامانه جامع محیط زیست انسانی سازمان در سال گذشته، میزان پسماند‌های تولیدی استان بالغ بر ۸۴۰ هزار تن در سال برآورد شده که عمده پسماند‌های تولیدی را صنایع فولاد و ذوب آهن، صنایع کاشی و سرامیک و صنایع تولید کاغذ و مقوا به خود اختصاص داده اند.
وی گفت: میزان واردات پسماند‌های عادی مشمول الحاقیه ۹ کنوانسیون بازل ۴۹۶۰۰ تن در سال گذشته بوده که بر اساس نظارت این اداره کل و مجوز‌های سازمان متبوع ، توسط سه واحد بازیافتی مستقر در استان تحقق پذیرفته است.
معاون نظارت و پایش اداره حفاظت محیط زیست ادامه داد: بر اساس آمار بدست آمده از سامانه جامع محیط زیست انسانی سازمان ، میزان مجوز صادره برای نقل و انتقالات پسماند‌های صنعتی و ویژه استان طی دو سال گذشته ۱۸۳ میلیون و ۴۱۲ هزار و ۱۷۱ کیلوگرم بوده که میزان ۷۹۴۴۰۷۸ کیلوگرم آن توسط واحد‌های بازیافتی استان دریافت و ۱۳۶۸۴ کیلوگرم ارسال شده است ومابقی با توجه به بازه زمانی انتقال در حال انجام است.

 
بيشتر
شعار سال 1401 "سال تولید ، دانش بنيان و اشتغال آفرين"