اخبار استان

جلب مشارکت هاي مردمي راهکاري به منظور حفظ و حراست زيستگاههاي حيات وحش +فیلم

جلب مشارکت هاي مردمي راهکاري به منظور حفظ و حراست زيستگاههاي حيات وحش +فیلم

قرق‌ها، مهمترین زیستگاه گونه‌های جانوری استان یزد، سالهاست به همت مردم و شکارچیان مکانی امن برای ادامه حیات محیط زیست شده است.
به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان یزد به نقل از خبرگزاری صداوسیما مرکز یزد، کارشناس حیات وحش گفت: قرق‌های اختصاصی ابزاری برای نجات حیات وحش با همکاری مردم و دوستداران محیط زیست  است.
خدارحمی، یکی از راه‌های حفاظت و حراست زیستگاه‌های حیات وحش را جلب مشارکت‌های مردمی و جبران کاستی‌های موجود در زمینه حفاظت فیزیکی از طریق قرق و قرقبانی دانست.
به منظور اجرای اصل۴۴ قانون اساسی مبنی برکاهش تصدی گری دولت و همینطور بومی سازی وظایف به بخش خصوصی، برای اولین بار شورای عالی حفاظت محیط زیست درپنجم بهمن سال۱۳۹۵ نسبت به صدور پروانه سه قرق اختصاصی در استان یزد اقدام کردکه یکی از این قرق‌ها قرق دربید بود.
قرق دربید بخشی از زیستگاه یکپارچه بافق- سیاهکوه است و در جنوب غربی پناهگاه حیات وحش دره انجیر و غرب پناهگاه حیات وحش آریز قرار دارد. این منطقه، زیستگاه گونه‌های ارزشمندی مانند قوچ و میش، جبیر، کل و بز، کاراکال، کفتار و پلنگ بوده و از کریدور‌های مهم یوزپلنگ آسیایی می‌باشد.

دانلود فيلم

 
بيشتر
سال ۱۴۰۰ سال تولید ، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها