اخبار استان

کسب رتبه برگزیده محیط زیست یزد در جشنواره شهید رجايی طی سه سال متوالی

کسب رتبه برگزیده محیط زیست یزد در جشنواره شهید رجايی طی سه سال متوالی

اداره کل حفاظت محیط زیست یزد موفق به کسب رتبه برگزیده دستگاه های اجرایی در بيست و سومين جشنواره شهید رجایی استان یزد شد.
 به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست یزد، در جشنواره شهید رجایی سال 1400 طی مراسمی که با حضور استاندار و دیگر مسئولین با هدف تقدیر از تلاشگران عرصه خدمت و ارتقای فرهنگ تلاش و تعهد در محل استانداری برگزار شد، نیره پورملائی مدیرکل حفاظت محیط زیست یزد، لوح دستگاه برگزیده این جشنواره را از استاندار دریافت کرد.
 بر این اساس، اداره کل حفاظت محیط زیست استان یزد به عنوان دستگاه برگزیده در اقدامات برجسته در راستای توسعه پایدار استان شناخته و معرفی شد.
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان یزد ضمن اعلام این خبر، از همه کارکنان این اداره کل که با کوشش های صادقانه خویش زمینه ساز این موفقیت شدند سپاسگزاری کرد و افزود: این موفقیت، جز از رهگذر پشتکار، همدلی و همراهی تمامی همکاران میسر نمی شد.
نیره پورملائی در ادامه گفت: امید است که با تلاش مضاعف همکاران متعهد و خدوم این اداره کل و با اجرای برنامه های کاربردی و مؤثر بتوانیم با پویشی هدفمند در حوزه فعالیت های مرتبط با حفاظت محیط زیست، گام های مهمی در این راستا برداریم.
شایان ذکر است این اداره کل موفق به کسب رتبه های برتر در جشنواره شهید رجایی در شاخص های عمومی، اختصاصی و ویژه در سه سال متوالی شده است.
ضمنا از مهمترین اقدامات شاخص این اداره کل می توان به این موارد اشاره کرد:  راه اندازی مجهزترین مرکز پایش زیست محیطی صنایع استان برای اولین بار در کشور، به کار گیری نیروی متخصص محیط زیست در شرکتهای صنعتی استان یزد بر اساس ماده ۱۶ قانون هوای پاک، تقویت حفاظت فیزیکی مناطق و افزایش کارایی محیط بانان در مأموریت های محوله، راه اندازی دکل های تکرار کننده بیسیم، ارتقاء سطح حفاظتی ۳ منطقه شکار ممنوع به پناهگاه حیات وحش در استان یزد و همچنین در حوزه  پژوهش و پژوهشگری که در مجموع از جمله استان های پیشرو در کشور بوده است.

 
عكس های مرتبط :
بيشتر
سال ۱۴۰۰ سال تولید ، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها