اخبار استان

مدیرکل حفاظت محیط زیست یزد: حفظ باغات یزد در گرو احیای قنات است

مدیرکل حفاظت محیط زیست یزد: حفظ باغات یزد در گرو احیای قنات است

مدیرکل حفاظت از محیط زیست استان یزد از مهمترین مولفه حفظ باغات یزد را احیا و نگهداری قنات های استان برشمرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان یزد، به مناسبت گراميداشت هفته محيط زيست نیره پورملائی در نشست با باغداران و میرابان بخش های مختلف شهر یزد با اشاره به موفقیت مردمان قدیم یزد در دسترسی به آب و مدیریت آن اظهار کرد: بی توجهی به این پیشینه موجب آسیب جدی می‌شود که حتی برای جبران آن باید هزینه های بسیاری پرداخت و گاه ممکن است نتوان آسیب ها را جبران کرد.
وی با تاکید بر لزوم ترویج دانش زیست محیطی بین اقشار مختلف جامعه افزود: محیط زیست باید در اولویت تمامی حوزه ها اعم از مدیریت، سیاست و اقتصاد باشد تا بتوان از آن نگهداری کرد.
پورملائی با بیان این که شعار امسال هفته محیط زیست با عنوان «نیم قرن حفاظت از زیست بوم های ایران» به امید همراهی برای نگهداری از محیط زیستی است که بسیار آسیب دیده و نیازمند جبران و بازسازی است.
وی با اشاره به اینکه ثبت جهانی باغات می تواند یک مولفه مهم و قابل توجه برای استان باشد، افزود: ثبت جهانی باغاتی که در دل کویر و در اقلیم و مکانی منحصر به فرد و با مشقت گذشتگان ایجاد شده، بهترین راهکار برای سپاسگزاری از پیشینیان است.
وی با تاکید بر اینکه آب باید مدیریت شود، افزود: انسان با برهم زدن چرخه طبیعت و مدیریت نادرست آب به چرخه زیست محیطی آسیب زده لذا با مدیریت آب باید حق حیات طبیعت و حیات وحش را به آن برگردانیم.
 
عكس های مرتبط :
بيشتر
سال ۱۴۰۰ سال تولید ، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها