.
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
محیط زیست در آیینه رسانه
 • کد خبر: ad41002
 • استان یزد گنجینه ای غنی از فسیل و سنگواره
 • 1397/8/24 پنجشنبه2018-11-15T11:48:48+03:30.
 • استان يزد گنجينه هايي غني از فسيل و سنگواره را در خودش جاي داده که اگر اين علم حمايت شود مي تواند نقش مهمي در اقتصاد کشور ايفا کند.

  به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان یزد به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، کارشناس محيط زيست يزد گفت: در حال حاضر دومين موزه شخصي ديرينه شناسي کامبرين و اولين موزه مرجع رسمي آموزشي کشور در استان یزد فعالیت دارد که مي تواند خدمات آموزشي ارزنده اي در رتبه هاي علمي مختلف ارائه دهد و در تحقيق و پژوهش علوم را از فوق ليسانس تا فوق دکترا و در آموزش علم ديرينه شناسي و فسيل شناسي از چهارم دبستان تا کارشناسي ارائه دهد.

  شمسایی افزود: امروزه پژوهشگران و علاقمندان به اين رشته، بقاي موجوداتي که ميليون ها سال در رسوبات و در قالب سنگ گرفتار شدند، جدا مي کنند و به نمايش مي گذارند.

  شمسايي افزود: فسيل ها داراي ارزش بسيار بالايي هستند و خوشبختانه در استان يزد يک پژوهشگر نمونه را داريم که شب و روز وقتش را برای جمع آوري و رسوب برداري این نمونه ها گذاشته و براي بازدید گردشگران  فسيل ها را در موزه شخصي خود نگهداري مي کند.

  معاون فنی گفت: فسيل شناسي يکي از شاخه هاي علم ديرينه شناسي است که به برسي آثار و بقاي جانوران و گياهاني مي پردازند که گذشته در روي زمين زندگي مي کردند واين علم مي تواند علت کاهش وانقراض گونه ها را روشن کند.

  حبيبي پور افزود: کشورايران در بيشتر دوره هاي زمين شناسي در زير آب بوده و تنوع فسيل هاي بي مهرگان بيشتر از ساير حيوان هاي جانوري به ويژه مهرداران است.


   
  امتیاز دهی
   
   

  بيشتر
  نسخه قابل چاپ