اخبار برگزيده

شرکت در نشست وبیناری مشترک دادستانی کل کشور و سازمان حفاظت محیط زیست

شرکت در نشست وبیناری مشترک دادستانی کل کشور و سازمان حفاظت محیط زیست

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان با حضور در دادگستری استان در نشست وبیناری مشترک دادستانی کل کشور و سازمان حفاظت محیط زیست شرکت کرد، در این نشست که در محل دادگستری یزد برگزار شد بر تعامل و همکاری دستگاه قضا با حفاظت محیط زیست استان تاکید شد.
 به گزارش روابط عمومی حفاظت محیط زیست یزد، نورانیان مدیرکل حفاظت محیط زیست استان با حضور در دادگستری استان در نشست سراسری دادستانی کل کشور و سازمان حفاظت محیط‌ زیست حضور پیدا کرد.
در این نشست که دکتر سلاجقه ریاست سازمان حفاظت محیط‌زیست و حجت‌الاسلام محمد موحدی آزاد، دادستان کل کشور و دکتر ترکی معاون حقوق عامه و پیشگیری از جرم قوه قضائیه و معاونان و مدیران ستادی سازمان حفاظت محیط‌ زیست به صورت حضوری در سازمان محیط ‌زیست و در مراکز استانها نیز دادستان و مدیران کل محیط زیست وبیناری شرکت کردند پیرامون مباحث، چالش ها و موضوعات محیط زیستی: مدیریت پسماندها، قانون هوای پاک، شکار صید، شعبات ویژه بررسی پرونده های محیط زیستی و ... بحث و بررسی شد.
دادستان کل کشور گفت: حضور ما در سازمان حفاظت محیط‌ زیست، پیام اهتمام قوه قضائیه در موضوع محیط زیست است و نگاه ویژه‌ای به این موضوع دارد.
در قرآن انسان اشرف مخلوقات خداوند است و از طرفی آسیب وضرر رساندن به طبیعت، ضرر زدن به انسان و نسل بشر است و برای پیشگیری از آن دادستانی ها با محیط زیست تعامل و همراهی بر اجرای قوانین محیط زیستی دارد.
از جمله پیشنهادات که مورد توجه و تاکید دادستان کل کشور قرار گرفت، برنامه آموزشی و تخصصی قضات در موضوع محیط زیست و همچنین دوره های کاراموزی و تدریس حقوق محیط زیست در دانشگاه علوم قضایی اشاره شد.
سلاجقه ریاست سازمان حفاظت محیط‌ زیست، تخریب محیط زیست را مصداق فساد در زمین برشمرد و پیامدهای بهداشتی و خسارات جبران ناپذیری دارد. حفاظت محیط‌زیست از حقوق اصلی عامه مردم است و دادستانی های کشور به عنوان مدعی‌العموم در کنار حافظان محیط زیست همواره از آن حمایت کرده اند.
 سلاجقه توجه به حفاظت محیط‌ زیست در دولت مردمی را جدی دانست و گفت: پیرامون مسائل محیط زیستی در شرایط فعلی اقلیمی سخت و سیاسی جهان،گا م های خوبی برداشته شده است و امیدواریم با هماهنگی و تعامل با حوزه های نظارتی و مدیریتی بتوانیم مطالبات مردم را پاسخ دهیم.

 
بيشتر
شعار سال 1402 "سال مهار تورم و رشد تولید"