آیینه رسانه ها

شکل‌دهی، هم‌افزایی حرکت جدی در حوزه محیط‌زیست

شکل‌دهی، هم‌افزایی حرکت جدی در حوزه محیط‌زیست

استان بستری را برای شکل‌دهی این هم‌افزایی و آغازی برای حرکت جدی در حوزه محیط‌زیست فراهم آورده است.
سید رضا نورانیان مدیر کل محیط زیست استان یزد نیز در این مراسم با بیان این که خانه‌های فناور، یکی از سیاست‎ها و رویکردهای جدید سازمان محیط زیست با توجه به فراگیری این موضوع در جامعه است، گفت: مسئله حفظ محیط زیست یک وظیفه‌ی عمومی است لذا در این رابطه موضوع مردمی سازی و جلب مشارکت‌های مردمی بسیار حائز اهمیت است.
وی یکی از اقدامات در همین راستا را ایجاد خانه‌های فناور محیط زیست خواند و گفت: در همین رابطه فراخوانی به تمام دستگاه‌ها و دانشگاها و مراکز علمی، پژوهشی و تحقیقاتی استان داده شد که اولین پاسخ مثبت در این باره از سوی جهاددانشگاهی یزد ارائه شد.
نورانیان قبول این مسئولیت از سوی جهاددانشگاهی را مایه‌ی خوشحالی و خرسندی دانست و در این خصوص افزود: جهاددانشگاهی علاوه بر این این که مجموعه‎ای علمی، پژوهشی و تحقیقاتی است، از تجربیات خوب عملی و اقدامات جهادی در حوزه‌های مختلف برخوردار است و بسیار امیدواریم که این مرکز همانگونه که اشاره شده، تنها در حد یک اسم و نشان باقی نماند و به شکل مطلوبی تداوم یابد و به نتایج هدف گذاری شده، بینجامد.
این مسئول با بیان این که این مرکز نخستین خانه فناور در حوزه محیط زیست استان یزد محسوب می‎شود، تاکید کرد: حتماً در صورت ایجاد خانه‌های فناور بعدی، همچنان اولویت و مرجعیت این خانه فناور برای ما مورد اهتمام خواهد بود.
وی در مورد ایجاد تغییرات در برخی بخشهای ساختاری این مرکز نیز گفت: قطعاً باید از ابتکاراتمان در این رابطه بهره ببریم و در صورت نیاز در چارچوب و ساختار این خانه فناور نیز تغییراتی اعمال کنیم چرا که پویایی عمل این خانه فناور می‌تواند منجر به اثرگذاری حتی در سطح ملی نیز باشد و خوشبختانه جهاددانشگاهی از چنین ظرفیتی برخوردار است.
نورانیان در پایان نیز خاطرنشان کرد: امیدوارم در نشست‌های بعدی و جلسات نظارتی آینده و همایشی که امیدواریم در سال آینده داشته باشیم، شاهد اقدامات و پیشرفتهای خوبی در این زمینه باشیم.

 
بيشتر
شعار سال 1402 "سال مهار تورم و رشد تولید"