آیینه رسانه ها

کاشت بیش از ۱۵۰ نهال بادام کوهی در روستای شادکام بافق

کاشت بیش از ۱۵۰ نهال بادام کوهی در روستای شادکام بافق

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری بافق گفت: به مناسبت هفته هوای پاک، دانش آموزان بافقی اقدام به کاشت بیش از ۱۵۰ نهال بومی بادام کوهی در روستای شادکام بافق کردند.
به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز یزد،  معتمدنیا رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری بافق گفت: این نهال کاری به یاد شهدای حادثه تروریستی کرمان و سردار دل‌ها حاج قاسم سلیمانی و با همکاری اداره محیط زیست و آموزش و پرورش بافق انجام شد.
وی افزود: نهال بادام کوهی، بومی و سازگار با شرایط آب و هوایی و زیست محیطی این منطقه است.
معتمدنیا بیان کرد: قرار است در بازه زمانی چهار ساله در استان یزد، ۱۵ میلیون نهال و در شهرستان نیز تا پایان سال نیز ۳۰۰ هزار نهال توزیع و کاشت شود.
خواجه رئیس اداره محیط زیست بافق گفت: شعار امسال هفته هوای پاک، «هوای پاک، مسئول پاسخگو و شهروند مسئول» نام گذاری شده است.
وی افزود: این برنامه با هدف توجه و اهمیت بیشتر مسئولین و مردم، به آلودگی هوا و هشداری برای آن برگزار شد.
رئیس اداره محیط زیست بافق بیان کرد: شهرستان بافق به علت صنعتی بودن در معرض ریزگرد‌ها و آلودگی هوا قرار دارد که می‌توان با نهال کاری تاحدی از پخش و انتشار آن‌ها جلوگیری کرد.
خواجه گفت: بیشتر مدیران صنعتی، از مسئولیت اجتماعی خودشان آگاهی دارند و تا کنون پیشگیری‌های لازم را انجام دادند.
 وی افزود: مردم هم می‌توانند در این زمینه نقش داشته باشند و با استفاده کمتر از وسایل نقلیه و رفع نقص فنی‌های خودرو‌های خود از آلودگی هوا بکاهند.
رئیس اداره محیط زیست گفت: درمجموع بخشی از آلودگی هوا مربوط به صنعت و ماشین‌آلات و بخش دیگر طبیعی و بر اثر طوفان‌ها و گرد و غبار در سال است.

 
بيشتر
شعار سال 1402 "سال مهار تورم و رشد تولید"