آیینه رسانه ها

.

۵فرد پلنگ در بهاباد زیست می‌کنند

کارشناس اداره حیات‌وحش محیط زیست یزد با اشاره به اجرای طرح پایش گوشتخواران استان یزد گفت: بر اساس تصاویر ثبت‌شده در حال حاضر سه فرد پلنگ بالغ و دو توله پلنگ در زیستگاه‌های شهرستان بهاباد زندگی می‌کنند.
به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان یزد، مهدی زارع خورمیزی در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری یزدرسا اظهار کرد: اداره کل حفاظت از محیط زیست استان یزد از سال ۱۴۰۰ طرح پایش گوشتخواران استان یزد را شروع کرد تا از وضعیت یوز، پلنگ، گربه پالاس، شاه روباه، گربه شنی، کاراکال، گرگ و سایر گوشتخواران استان اطلاع پیدا کند.
 کارشناس اداره حیات‌وحش محیط زیست یزد ادامه داد: در روند پایش گوشتخواران و دوربین‌گذاری‌ها وضعیت پلنگ شهرستان بهاباد قابل توجه بود؛ در این شهرستان تا به امروز سه فرد پلنگ بالغ شناسایی شده است.
وی افزود: بر اساس عکس‌های ثبت‌شده توسط دوربین‌های تله‌ای کار گذاشته شده دو پلنگ نر و یک پلنگ ماده بالغ در زیستگاه‌های شهرستان بهاباد ثبت شده است.
 زارع خورمیزی با اشاره به نحوه تهیه شناسنامه برای پلنگ‌ها اظهار کرد: از روی خال‌های بدن این جانوران می‌توان برای آن‌ها شناسنامه تهیه کرد؛ پلنگ‌های شهرستان بهاباد «پویان»، «آریو» و «تریتی» نام دارند.

 
بيشتر
شعار سال 1402 "سال مهار تورم و رشد تولید"