آیینه رسانه ها

مجتمع سازماندهی پسماندهای صنعتی و ویژه در یزد ایجاد می‌شود

مجتمع سازماندهی پسماندهای صنعتی و ویژه در یزد ایجاد می‌شود

معاون استاندار یزد گفت: از برنامه‌های استان و صندوق ملی محیط زیست سازماندهی پسماندهای صنعتی و عمرانی در یزد است.
به گزارش خبرگزاری تسنیم از یزد، محسن صادقیان در جلسه کارگروه پسماند استان که با حضور مدیر عامل صندوق ملی محیط زیست کشور و مدیر کل محیط زیست استان برگزار شد اظهار داشت: استان یزد توجه خوبی در بخش اشتغال، صنعت و محیط زیست به خصوص پسماندهای صنعتی دارد.
صادقیان گفت: در سال‌های گذشته استان یزد ‌در حوزه صنعتی پیشرفت‌های خوبی داشته و برای اشتغال و رفع بیکاری اقدامات خوبی انجام شده است.
وی افزود: یزد نخستین استانی است که به دلیل اهمیت محیط زیست در آن، نخستین تفاهم نامه کشوری در زمینه سازماندهی پسماند‌های صنعتی و ویژه در استان با صندوق ملی محیط زیست بسته شد.
معاون هماهنگی امور عمرانی ادامه داد: از برنامه‌های صندوق ملی محیط زیست و برنامه‌های اولویت‌دار استان بخش عمرانی و صنعتی است، تا پسماندهای صنعتی و ویژه در این بخش سازماندهی شود.
صادقیان تصریح کرد: در طی جلسات گذشته تلاش شد، مهم‌ترین گام طرح که گرد آوری بانک اطلاعاتی از پسماند استان است را از طریق پروژه‌‌های تحقیقاتی کسب کنیم و پسماندهای صنعتی استان، نوع، میزان آن‌ها را شناسایی کنیم تا با این بانک اطلاعاتی تصمیم‌گیری‌ها انجام شود.
وی با اشاره به وجود آلاینده‌ها در هوا و محیط زیست عنوان کرد: با نگاه جامع استان در طرح آمایش، محدود شدن صنایع در دشت یزد_ اردکان، ایجاد دو پهنه آلاینده در استان که یک مورد در کنار سایت پسماندهای ویژه و دیگری در استان ایجاد شود می‌توانیم آلاینده‌ها در سطح استان را کنترل کرده و کاهش دهیم.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری یزد با اشاره به اینکه خوشبختانه مشکل سفره‌های آب زیرزمینی در مکان‌ مورد نظر ایجاد سایت پسماند وجود ندارد گفت: امیدواریم سامانه پسماندهای صنعتی هر چه سریعتر در استان عملیاتی و اجرایی شود.
صادقیان اظهار داشت: اگر بتوانیم در چند ماه آینده تکلیف بانک اطلاعاتی پسماند استان را مشخص کنیم، گام بزرگی برای اجرای فاز اول پروژه و تکمیل آن برداشته می‌شود.

 
بيشتر
سال ۱۳۹۹  سال جهش تولید