اخبار استان

پايان سرشماری بهاره قرق اختصاصی دربید در استان یزد

پايان سرشماری بهاره قرق اختصاصی دربید در استان یزد

معاونت محیط زيست طبیعی و تنوع زيستي اداره حفاظت محیط زیست استان یزد از پايان سرشماری بهاره قرق اختصاصی دربید در استان خبر داد.
به گزارش روابط عمومی اداره حفاظت محیط زیست استان یزد، اعظم حبیبی پور اظهار داشت: برآورد جمعیت بهاره علفخواران وحشی شاخص در قرق اختصاصی دربید با برنامه ریزی و نظارت کارشناسان اداره کل حفاظت محیط زیست استان و نیز با همکاری قرق بانان، جوامع محلی و همیاران مورد اعتماد در قالب 14 گروه پیاده، موتوری و خودرویی در طی یک روز انجام شد.
وی افزود: با توجه به خشکسالی های اخیر، نرخ زادآوری و نیز ماندگاری نوزادان علفخوار، نسبت به سال های قبل کاهش داشته است.
این مقام مسئول خاطر نشان ساخت؛ قرق اختصاصی دربید با مساحت حدود 76 هزار هكتار یکی از مهمترین زیستگاههای گوسفند وحشی، بز وحشی و جبیر در استان یزد می باشد و بخشی از زیستگاه یكپارچه و به‌ هم ‌پیوسته بافق، سیاه كوه است.
معاونت محیط زيست طبیعی و تنوع زيستي اداره حفاظت محیط زیست استان گفت: قرق های اختصاصی یک نمونه موفق در خصوص استفاده از ظرفیت جوامع محلی و بخش خصوصی در امر حفاظت از عرصه ‌هاي طبيعي و حيات ‌وحش کشور می باشد و تاکنون گام های موثری در خصوص توسعه جمعيت‌ حيات ‌وحش و حفظ و حمايت از تنوع زيستي و سرمايه‌ هاي طبيعي همراه با توسعه اقتصادي، اجتماعي و فرهنگي جوامع بومي و محلي در این مناطق برداشته شده است.

 
عكس های مرتبط :
بيشتر
سال ۱۴۰۰ سال تولید ، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها