اخبار استان

برگزاری مانور اطفای حریق در شهرستان خاتم- یزد

برگزاری مانور اطفای حریق در شهرستان خاتم- یزد

 مانور اطفای حریق با حضور معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار و مسئولین در شهرستان خاتم با محوریت محیط زیست اجرا شد.
 به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان یزد، در انجام مانور اطفای حریق با اقدام به موقع و تلاش مأموران عملیاتی حفاظت محیط زیست ،منابع طبیعی، اداره کل مدیریت بحران استانداری ، هلال احمر، اورژانس، سپاه پاسداران، نیروی انتظامی و نیروهای مردمی و محلی، آتش در این منطقه کنترل و پیشروی آن مهار شد.
 ابوالحسینی معاون هماهنگی امور عمرانی ضمن بازدید از تجهیزات اطفای حریق مستقر در ایستگاه آتش نشانی باغ شادی گفت: تغییر اقلیم، خشکسالی و خطاهای انسانی به عنوان مهمترین عوامل موثر در بروز آتش‌سوزی در مناطق طبیعی و عرصه های ملی است و این مانور با هدف آمادگی بیشتر نیروهای یگان حفاظت محیط زیست و سایر دستگاه ها، در عرصه های جنگلی و مرتعی شهرستان برگزار شد.
 مدیرکل حفاظت محیط زیست یزد ضمن حضور در مانور مذکور در این خصوص افزود: ارزیابی توان عملیاتی مأموران اجرایی حفاظت محیط زیست و نیروهای یگان حفاظت منابع طبیعی و آبخیزداری در اطفاء حریق جنگل‌ها و مراتع، آمادگی کارکنان و چگونگی مدیریت بحران هنگام حریق، فراهم کردن تجهیزات در حالت اضطراری و رفع نواقص احتمالی و نیز ایجاد تعامل و بررسی امکانات لازم برای پیشگیری از وقوع حریق در جنگل‌ها و مراتع ازجمله اهداف این مانور بوده است .
 منطقه حفاظت شده باغ شادی تنها زیستگاه جنگلی استان یزد بوده که در جنوبی ترین نقطه استان و هم مرز با استان فارس واقع شده است. این منطقه هر ساله پذیرای گردشگران زیادی از شهرهای پیرامون بوده و این امر خود دلیلی برای بروز آتش سوزی در این زیستگاه جنگلی به شمار می رود.

 پایگاه اطفاء حریق جنگل باغشادی در پاسگاه محیط بانی اداره محیط زیست شهرستان خاتم قرار گرفته است که مجهز به خودرو و وسایل اطفاء حریق است که قبل از عملیات مانور مورد بازدید معاون هماهنگی امور عمرانی و مسئولین قرار گرفت.

 
عكس های مرتبط :
بيشتر
سال ۱۴۰۰ سال تولید ، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها