اخبار استان

افزایش پایش و نظارت بر خوداظهاری جهت صحه گذاری عملکرد دستگاههای بی خطرساز بیمارستانهای استان یزد

افزایش پایش و نظارت بر خوداظهاری جهت صحه گذاری عملکرد دستگاههای بی خطرساز بیمارستانهای استان یزد

رئیس اداره پایش و امور آزمایشگاههای حفاظت محیط زیست استان یزد از افزایش قابل توجه پایش و نظارت بر خوداظهاری جهت صحه گذاری عملکرد دستگاههای بی خطرساز بیمارستانهای استان یزد در شرایط ویژه  شیوع کووید 19 در 6  ماهه اول سال جاری خبر داد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان یزد، رضوانفر در این باره اظهار داشت: در اجرای دستورالعمل خوداظهاری، برنامه پایش بیمارستانهای استان با همکاری آزمایشگاههای معتمد با هدف کاهش آلاینده های پساب و پسماند، بطور مستمر در دستور کار این اداره کل قرار دارد.
وی گفت: در 6 ماهه نخست سال جاری تعداد 98 مورد نظارت و پایش توسط کارشناسان ستادی و شهرستانی اداره کل حفاظت محیط زیست و آزمایشگاههای معتمد استان انجام، و در موارد لازم به بیمارستانهای متخلف اخطارهای لازم صادر شده است.
رئیس اداره پایش و امور آزمایشگاههای حفاظت محیط زیست استان یزد در ادامه افزود: شایان ذکر است با امعان نظر به ماده 27 قانون مالیات بر ارزش افزوده (عوارض سبز) مصوب سال 1400، واحدهای خدماتی آلاینده نیز مشمول پرداخت عوارض آلودگی می باشند، لذا بیمارستانها و مراکز درمانی و بهداشتی که بصورت ماهیانه اقدام به انجام خوداظهاری ننمایند، مشمول این قانون خواهند بود.

 
بيشتر
سال ۱۴۰۰ سال تولید ، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها