اخبار استان

توسعه ناپایدار بزرگترین اجحاف در حق شهر‌ها است

توسعه ناپایدار بزرگترین اجحاف در حق شهر‌ها است

رئیس فراکسیون محیط زیست مجلس شورای اسلامی: بکارگیری نیروی‌های متخصص محیط زیست استان در بخش HSE واحد‌های تولیدی یزد و هوشمند سازی پایش محیط زیستی استان از جمله اقدامات ارزشمند این حوزه در استان است.
به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان یزد به نقل از خبرگزاری صداوسیما مرکز یزد، سمیه رفیعی در نشست بررسی مسائل زیست محیطی دشت یزد - اردکان با بیان اینکه توسعه ناپایدار شهر‌ها بزرگترین اجحاف در حق آن‌ها است، گفت: در شهرستان اردکان با این موضوع روبرو بوده ایم.

وی با انتقاد از کم کاری برخی صنایع در زمینه توجه به مسائل زیست محیطی افزود: متاسفانه صنایع تعهدات خود را به خوبی انجام نداده اند.

نماینده مردم اردکان در مجلس شورای اسلامی هم با بیان اینکه صدور مجوز‌های واحد‌های فولادی در حال احداث یا تازه احداث شده اردکان به حدود ده تا پانزده سال پیش برمی گردد، تأکید کرد: اردکان با داشتن کارخانه‌های زیادی که طی دهه‌های اخیر احداث شده، ظرفیت ایجاد واحد‌های آلاینده جدید را ندارد.

دشتی اردکانی ورود مهاجرین به شهرستان اردکان را یکی از چالش‌های توسعه صنعتی این شهرستان خواند و ادامه داد: چالش‌های فرهنگی و اجتماعی از جمله آسیب‌های ورود مهاجرین به اردکان بوده است.

وی بر ضرورت انجام مسئولیت‌های اجتماعی صنایع اردکان تاکید کرد و افزود: متاسفانه عملکرد صنایع مستقر در اردکان در زمینه انجام مسئولیت‌های اجتماعی مناسب نبوده است.

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی با انتقاد از نبود برنامه آمایش مشخص در کشور گفت: مسائل زیست محیطی‌ای که در دشت یزد - اردکان با آن مواجه هستیم ناشی از نبود برنامه آمایش مدون کشوری و توسعه غیر متوازن طی دهه‌های اخیر است.

محمد رشیدی با استقبال از ایجاد دو پهنه جدید در استان یزد اظهار داشت: انتقال سرمایه گذاری‌های جدید به آن مناطق می‌تواند نقش قابل توجهی در کنترل روند آلایندگی در دشت یزد - اردکان داشته باشد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان یزد هم در این نشست گزارشی در خصوص اقدامات نظارتی، اقدامات اصلاحی و آمایشی ارائه کرد.

نیره پورملائی با اشاره به راه اندازی دکل‌های نظارتی و دوربین‌هایی که قرار است بر آن‌ها نصب شوند، گفت: اعتبارات احداث این دکل‌ها با حمایت‌های استاندار و اعتبارات استانی تامین شده که جای سپاس فراوان دارد.

وی افزود: با توجه به مسائل زیست محیطی اردکان، بیشترین تعداد این دکل‌ها را در این شهرستان نصب کرده ایم.

پورملائی با بیان اینکه در سال ٩۶ رتبه استان یزد در ارتقای شاخص‌های زیست محیطی سی ام بوده، افزود: با حمایت‌های مقام عالی استان و دیگر دستگاه‌های مسئول، در سال ٩٨ موفق به کسب رتبه اول ارتقای شاخص‌های زیست محیطی کشور شده ایم.

 
عكس های مرتبط :
بيشتر
سال ۱۳۹۹  سال جهش تولید